ArabicAzerbaijaniEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish

Sana Tabanca Mı Çekmek Lazım Sözü - Tehdit

16-10-2020 - 791

Sana Tabanca Mı Çekmek Lazım Sözü - Tehdit


Bu kararı Favorilerinize Eklemek veya Kopyalayabilmek için giriş yapın veya üye olun
Yargıtay 4. Ceza Dairesi
2014/16237
2016/11886
2016-06-13

Özet:

  • Katılanın, sanığın telefonda kendisini, sana tabanca mı çekmek lazım, biçiminde sözlerle tehdit ettiğine ilişkin iddiasının, tanıkların beyanlarıyla da doğrulanmış olması karşısında, eylemin TCK'nın kapsamında tehdit suçunu oluşturduğu ve mahkumiyetine karar verilmesi gerektiğinin gözetilmemesi kanuna aykırıdır.

Vicdani kanının oluştuğu duruşma sürecini yansıtan tutanaklar, belgeler ve gerekçe içeriğine göre ve yapılan incelemede:

Katılanın, sanığın telefonda kendisini "sana tabanca mı çekmek lazım" biçiminde sözlerle tehdit ettiğine ilişkin iddiasının, tanıklar ... ve ...'nın beyanlarıyla da doğrulanmış olması karşısında, eylemin TCK'nın 106/1. maddesinin 1. cümlesi kapsamında tehdit suçunu oluşturduğu ve mahkumiyetine karar verilmesi gerektiği gözetilmeden, yasal olmayan ve yerinde görülmeyen gerekçeyle beraat kararı verilmesi,

Kanuna aykırı ve katılan ...'un temyiz nedenleri yerinde görüldüğünden tebliğnameye aykırı olarak HÜKMÜN BOZULMASINA, yargılamanın bozma öncesi aşamadan başlayarak sürdürülüp sonuçlandırılmak üzere dosyanın esas/hüküm mahkemesine gönderilmesine, 13/06/2016 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

KARARI YAZDIR


Aşağıdaki arama terimleri ile ilgili kararlara etiketlere tıklayarak ulaşabilirsiniz :
tck tabanca tehdit tanık mahkumiyet
Bu kararı Favorilerinize Eklemek için giriş yapın veya üye olun

Bu kategorideki diğer İçtihatlardan bazıları