ArabicAzerbaijaniEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish

Hakkımızda

Sitemiz hakkında ve verdiğimiz hizmetler hakkında bilgi almak için lütfen okuyunuz


Hukukun her geçen gün değişme ve güncelleme özelliği, ülkemiz mahkemelerindeki davalarda verilen kararlar açısından da geçerli olması hasebiyle içtihatlar gün geçtikçe farklılaşmakta ve çatışmaktadır.

Özellikle hukukla ilgilenen avukatlar, hakimler, savcılar ve hukuk öğrencileri için tartışmasız olarak güncel kararları takip etmek zaruret olmuştur. Bu sebeple elimizden geldiğince güncel içtihatlara ulaşmanız için, bulunduğunuz blog sitesini kurduk.

Bu site, yargı kararlarına herkesin kolayca ulaşabilmesi ve yargı kararları içerisinde aranılan konu veya kavramların kısa sürede bulunabilmesi amacıyla kurulmuştur. Henüz kurulum aşamasını tamamlamayan sitemizin daha da gelişmesi için, kullanıcıların bizlere ulaştıracağı yargı kararlarıyla katkıda bulunmaları gerekmektedir. İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir. 

Yargıtay içtihatlarına, Danıştay kararlarına, Anayasa Mahkemesinin itiraz, iptal ve bireysel başvuru hakkındaki kararlarına, Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemesi kararları ile uluslararası hukuk alanındaki önemli yargı kararlarına yer vermekteyiz.

Sizler de hukukla ilgili yazılarınızı veya elinize ulaşan kararları blog sitemizin soru sor kısmından bizlerle paylaşarak sitemizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.