ArabicAzerbaijaniEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish

www.avukatkartviziti.com İş birliği ile 199 TL Değerinde Dijital Avukat Kartviziti Ömür Boyu HEDİYE! Promosyon kodunuz : "KARARMATİK-100" www.avukatkartviziti.com'a gitmek için tıklayınız.

Davadan Feragatte Hükmedilecek Vekalet Ücreti

31-10-2021 - 2288

Davadan Feragatte Hükmedilecek Vekalet Ücreti


Bu kararı Favorilerinize Eklemek veya Kopyalayabilmek için giriş yapın veya üye olun
Yargıtay 17. Hukuk Dairesi
2016/10442
2019/4372
2019-04-09

Özet:

  • Somut olayda davacı vekili duruşmada davadan feragat ettiğini belirtmiş ve davalı lehine maktu vekalet ücretine hükmedilmiştir. Davacı vekili dava dilekçesinde dava değerini belirtmiştir.
  • Mahkemece davanın feragat nedeniyle reddine karar verildiğine göre davalı vekili lehine nisbi olarak hesaplanacak vekalet ücretine hükmedilmesi gerekirken maktu vekalet ücretine hükmedilmesi doğru görülmeyip bozmayı gerektirmiş ise de bu husus yeniden yargılamayı gerektirmediğinden hükmün düzeltilerek onanmasına karar vermek gerekmiştir.

-K A R A R-

Davacı vekili, tek taraflı olarak meydana gelen kazada müvekkilinin yaralandığını belirterek, davalı ile akdedilen ferdi koltuk kaza poliçesi uyarında 40.000,00 TL'nin davalıdan tahsilini talep etmiştir.

Davalı davanın reddini savunmuştur.

Mahkemece davanın fera......

Kararın devamını okuyabilmeniz için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekiyor. www.kararmatik.com'a üyelik ücretsizdir!


ÜYE GİRİŞİ YAP ÜCRETSİZ ÜYE OL


www.kararmatik.com'a üyelik ücretsizdir ve HER ZAMAN da ücretsiz olacaktır!

Bu kararı Favorilerinize Eklemek için giriş yapın veya üye olun

Bu kategorideki diğer İçtihatlardan bazıları


Avukat Web Sitesi