ArabicAzerbaijaniEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish

Babanın Çocuğunu Yaralaması - Kasten Yaralama

25-09-2020 - 927

Babanın Çocuğunu Yaralaması - Kasten Yaralama


Bu kararı Favorilerinize Eklemek veya Kopyalayabilmek için giriş yapın veya üye olun
Yargıtay 3. Ceza Dairesi
2019/19199
2020/4116
2020-02-27

Özet:

  • Olay günü küçük kardeşine karşı olumsuz hareketlerde bulunan mağdur ...'e, babası sanık ...'in tepki gösterdiği, onun telefonunu duvara vurarak kırdığı, bu kez cep telefonunun kırıldığını gören mağdurun sanığa tepki gösterdiği, buna sinirlenen sanığın mağdurun üzerine yürüdüğü, tarafların birbirlerine sarıldıkları, bu arada sanığın mağduru adli rapor içeriğine göre çenesinden ve sol bacağından yaraladığı olayda; sanığın mahkumiyeti yerine yasal ve yerinde olmayan gerekçe ile yazılı şekilde beraat kararı verilmesi bozmayı gerektirmiştir.

 

Mahalli mahkemece verilen hüküm temyiz edilmekle evrak okunarak;

Gereği görüşülüp düşünüldü:

Olay günü küçük kardeşine karşı olumsuz hareketlerde bulunan mağdur ...'e, babası sanık ...'in tepki gösterdiği, onun telefonunu duvara vurarak kırdığı, bu kez cep telefonunun kırıldığını gören mağdurun sanığa tepki gösterdiği, buna sinirlenen sanığın mağdurun üzerine yürüdüğü, tarafların birbirlerine sarıldıkları, bu arada sanığın mağduru adli rapor içeriğine göre çenesinden ve sol bacağından yaraladığı olayda; sanığın mahkumiyeti yerine yasal ve yerinde olmayan gerekçe ile yazılı şekilde beraat kararı verilmesi,

Bozmayı gerektirmiş, o yer Cumhuriyet savcısının temyiz sebepleri bu itibarla yerinde görülmüş olduğundan, hükmün bu nedenle 6723 sayılı Kanun'un 33. maddesi ile değişik 5320 sayılı Kanun'un 8/1. maddesi ile yürürlükte bulunan 1412 sayılı CMUK’un 321. maddesi uyarınca BOZULMASINA, 27/02/2020 gününde oy birliğiyle karar verildi.

Not: (www.corpus.com.tr)

KARARI YAZDIR


Aşağıdaki arama terimleri ile ilgili kararlara etiketlere tıklayarak ulaşabilirsiniz :
baba çocuk mağdur kasten yaralama tck kardeş
Bu kararı Favorilerinize Eklemek için giriş yapın veya üye olun

Bu kategorideki diğer İçtihatlardan bazıları