ArabicAzerbaijaniEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish

Hükmün Kesinleşmesinden Sonra Ortaya Çıkan Delil - Kanun Yararına Bozma

17-10-2020 - 1298

Hükmün Kesinleşmesinden Sonra Ortaya Çıkan Delil - Kanun Yararına Bozma


Bu kararı Favorilerinize Eklemek veya Kopyalayabilmek için giriş yapın veya üye olun
Yargıtay 16. Ceza Dairesi
2018/5113
2020/508
2020-01-17

Özet:

  • FETÖ terör örgütü üyesi olması nedeniyle cezalandırılması istenen sanık hakkında yapılan kovuşturmada Bank A. hesap hareketlerine dair bilirkişi incelemesinin yaptırıldığı ve verilere esas kayıtların dijital olarak celp edildiği, soruşturma aşamasında çok sayıda kurum ve kuruştan gelen hak, alacak ve malvarlığının bulunup bulunmadığına dair müzekkere cevaplarının da denetime açık olacak şekilde dosya içerisinde bulundurularak mahkemesince incelendiği, çalıştığı örgütle iltisaklı kurumlar, kullandığı programlar, katıldığı sohbetler hakkında sanığın da süreçte beyanda bulunduğu nazara alındığında, beraatine dair verilen kararın istinaf edilmeyerek kesinleşmesinden sonraki süreçte gönderilen yetkisizlik kararına konu soruşturma dosyası kapsamında yer alan ifadelerin suçun sübutu bakımından belirleyici nitelikte olmasına rağmen, duruşmada tartışılıp değerlendirilmeyen fakat hükmün kesinleşmesinden sonra ortaya çıkan delilin kesinleşen hükmü kanun yararına bozma talebinin konusu haline getiremeyeceği hakkında.

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince sanığın eylemlerinin terör örgütüne iltisak ve sempati boyutunda kaldığı, örgütsel bağ ve hiyerarşik yapıya dahil olduğuna ilişkin yeterli delil elde edilemediğinden bahisle beraatine karar verilmiş ise de;

Dosya kapsamına göre, sanığın Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanmasına devam......

Kararın devamını okuyabilmeniz için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekiyor. www.kararmatik.com'a üyelik ücretsizdir!


ÜYE GİRİŞİ YAP ÜCRETSİZ ÜYE OL


www.kararmatik.com'a üyelik ücretsizdir ve HER ZAMAN da ücretsiz olacaktır!

Aşağıdaki arama terimleri ile ilgili kararlara etiketlere tıklayarak ulaşabilirsiniz :
fetö terör örgüt örgüt üyesi bankasya kanun yararına bozma silah
Bu kararı Favorilerinize Eklemek için giriş yapın veya üye olun

Bu kategorideki diğer İçtihatlardan bazıları