ArabicAzerbaijaniEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish

Kasten Yaralama - Karşılıklı Yaralama

24-09-2020 - 791

Kasten Yaralama - Karşılıklı Yaralama


Bu kararı Favorilerinize Eklemek veya Kopyalayabilmek için giriş yapın veya üye olun
Yargıtay 3. Ceza Dairesi
2019/16186
2020/152
2020-01-07

Özet:

  • Olay günü sanıklar arasında tarla sınırı meselesinden çıkan kavga sonucunda, Borçka Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen 24.08.2014 tarihli adli raporlara göre; katılan sanıklar ... ve ...'ın "basit tıbbi müdahale ile giderilebilir nitelikte" yaralandıkları, tüm sanıkların soruşturma safhasında alınan ifadelerinde karşılıklı boğuştuklarını beyan etmiş olmaları karşısında, sanıklar...ve ...'in katılan ...'yi, sanık ...'nin de katılan ...'i kasten yaraladığının sabit olmasına ve sanıkların üzerlerine atılı sübut bulan kasten yaralama suçundan mahkumiyetlerine karar verilmesi gerekirken, bu delillere itibar edilmeyerek yazılı şekilde beraatlerine karar verilmesi bozmayı gerektirmiştir.

 

MAHKEMESİ :Asliye Ceza Mahkemesi

SUÇLAR : Kasten Yaralama

HÜKÜMLER: Beraatlere dair

Mahalli mahkemece verilen hükümler temyiz edilmekle evrak okunarak;

Gereği görüşülüp düşünüldü:

Oluşa ve dosya kapsamına göre, olay günü sanıklar arasında tarla sınırı meselesinden çıkan kavga sonucunda, Borçka Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen 24.08.2014 tarihli adli raporlara göre; katılan sanıklar ... ve ...'ın "basit tıbbi müdahale ile giderilebilir nitelikte" yaralandıkları, tüm sanıkların soruşturma safhasında alınan ifadelerinde karşılıklı boğuştuklarını beyan etmiş olmaları karşısında, sanıklar...ve ...'in katılan ...'yi, sanık ...'nin de katılan ...'i kasten yaraladığının sabit olmasına ve sanıkların üzerlerine atılı sübut bulan kasten yaralama suçundan mahkumiyetlerine karar verilmesi gerekirken, bu delillere itibar edilmeyerek yazılı şekilde beraatlerine karar verilmesi,

Bozmayı gerektirmiş, o yer Cumhuriyet savcısının temyiz sebepleri bu itibarla yerinde görülmüş olduğundan hükümlerin bu sebeple, 6723 sayılı Kanun'un 33. maddesiyle değişik 5320 sayılı Kanun'un 8/1. maddesi ile yürürlükte bulunan 1412 sayılı CMUK’un 321. maddesi uyarınca istem gibi BOZULMASINA, 07.01.2020 gününde oy birliğiyle karar verildi.

(www.corpus.com.tr)

KARARI YAZDIR


Aşağıdaki arama terimleri ile ilgili kararlara etiketlere tıklayarak ulaşabilirsiniz :
kasten yaralama tck tarla sınırı meselesi kavga soruşturma mahkumiyet delil beraat
Bu kararı Favorilerinize Eklemek için giriş yapın veya üye olun

Bu kategorideki diğer İçtihatlardan bazıları